Vilnius – kultūrai

Vilnius – kūryba alsuojantis miestas, o pernai kultūros tema rūpinomės ypatingai. Pristatėme artėjančio Vilniaus 700 metų gimtadienio idėjas, Nacionalinės koncertų salės projektą, skyrėme daug dėmesio Vilniaus kultūriniam gyvenimui puoselėti.

VILNIAUS JUBILIEJUS!

Artėjant Vilniaus 700-ojo gimtadienio minėjimui, suformavome programą, atrinkome ir pradėjome įgyvendinti 7 pagrindines idėjas, kurios džiugins vilniečius:

  • Paviljonas: Vilnius prieš 200 metų
  • „Vilniaus pokeris“ MO muziejuje
  • Muzika Vilniui
  • Kino filmas „Vilniaus pokeris“
  • Kartą Vilniuje
  • „Opera Connect: Vilnius – operos miestas“
  • Vilniaus performanso meno bienalė

ATNAUJINTAME MEDINUKE – MEDINĖS MIESTO ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJUS

Išraiškingos architektūros medinis XIX a. statybos namas Užupyje po dvejus metus trukusių kruopščių restauravimo ir rekonstrukcijos darbų 2022 m. pavasarį pradės veiklą kaip Medinės miesto architektūros paveldo muziejus.

KURIU VILNIŲ

Jau ne pirmus metus vykstančios programos „Kuriu Vilnių“ metu kviečiame sostinės menininkus puošti miesto erdves unikaliais kūriniais ir renginiais. Pernai parėmėme 12 projektų įgyvendinimą – skyrėme 0,5 mln. eurų.

MUZIKA ANT TAURO KALNO

Visuomenei pristatėme Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ projektą. Pačioje sostinės širdyje, Tauro kalno viršuje, kuriama šiuolaikinė kultūros erdvė pirmiausia orientuota į klasikinę muziką, kuriai itin svarbi akustikos kokybė. Bet čia skambės ir džiazas, ir šiuolaikinė muzika, o galimybę repetuoti ir koncertuoti šalia didžiųjų meistrų turės ir augantys menininkai.

„NEAKIVAIZDINIS VILNIUS“ PLEČIASI

Pristatėme didžiausią naujieną – „Neakivaizdinio Vilniaus“ mobiliąją programėlę. Nemokamoje programėlėje yra galimybė pasirinkti net iš daugiau nei 50 maršrutų.

Taip pat sukūrėme naujus ne tik tekstinius, bet ir garsinius teminius maršrutus – „Kalbos keliu“, „Vilniaus malūnai“ ir daugelį kitų.

TREČIASIS VILNIAUS ŠVIESŲ FESTIVALIS

Vasarą įvyko trečiasis Vilniaus šviesų festivalis. Gyventojai ir miesto svečiai buvo kviečiami pasivaikščioti specialiu renginio maršrutu po Senamiesčio ir Naujamiesčio skverus ir aikštes, žaliąsias erdves ir architektūros objektus, pamatyti įvairius meninius šviesos kūrinius.

GERESNĖS SĄLYGOS SKAITANTIEMS

Renovavome Karoliniškių biblioteką, o savivaldybės centrinės bibliotekos (VSCB) viešųjų bibliotekų sistemoje įrengėme 11 knygomatų, palengvindami skaitytojų skolinimosi ir grąžinimo procedūras. Be to, bibliotekos darbuotojai vyresnio amžiaus ar fizinę negalią turintiems žmonėms knygas ir kitus leidinius pristato tiesiai į namus.

VILNIUS – GALERIJA PO ATVIRU DANGUMI

Antrus metus iš eilės pakvietėme menininkus prisijungti prie projekto „Menas be stogo“ ir paversti Vilnių viena didele meno galerija po atviru dangumi! 100 menininkų, 100 darbų, 100 vietų sostinės centre – gyva galerija, kurią vilniečiai ir miesto svečiai galėjo lankyti visą liepos mėnesį.

RENGIAMI PAMINKLŲ PROJEKTAI

Atidarėme laisvės kovotojo Juozo Lukšos-Daumanto skverą, kuriame ateityje iškils ir laisvės kovotojų pasipriešinimo svarbą ir reikšmę mūsų istorijai primenantis paminklas.

Taip pat išrinkome tris galimas vietas prezidento Antano Smetonos įamžinimo paminklui pastatyti – Tilto g. pradžioje esančiame trikampyje, priešais Rusų dramos teatrą, kur posėdžiavo Lietuvių konferencija ir buvo išrinkta Lietuvos Taryba, arba netoli Signatarų namų.

NAUJOS KULTŪRINĖS ERDVĖS

Pernai suteikėme daugiau patalpų menininkams:

  • Meistrų g. įsikūrė kino edukacija, tyrimais ir gamyba užsiimsianti „VKK Laboratorija“
  • Vilniaus g. duris atvėrė „I. Luckevičiaus baltarusių muziejus“
  • Naugarduko g. kuriasi scenos menininkai „Darbininkai“
  • Bernardinų g. meno fondas „Lewben Art Foundation“ įrengia Lietuvos ir tarptautinio šiuolaikinio meno ir edukacijos centrą
  • Naujiems šeimininkams ruošiamos ir patalpos M. K. Čiurlionio g. 88A

VILNIUI – UNESCO PRIPAŽINIMAS

Už meilę kultūrai, rašytojams ir skaitytojams UNESCO Vilniui suteikė Literatūros miesto statusą. Vilniuje galimybę įsitraukti į literatūros pažinimą galimybę turi skirtingos socialinės grupės. Tautinės bendrijos gali mokytis gimtąja kalba, daugelis švietimo organizacijų pritaikomos neįgaliųjų poreikiams. Senjorai aktyviai įsitraukia į Trečiojo amžiaus universitetų veiklą. Literatūros miestų statusą turi apie 40 pasaulio miestų.

RŪPESTIS VILNIAUS KAPINĖMIS

Baigėme senųjų kapaviečių tvarkybą Rasų kapinėse – 2 ha užimančioje teritorijoje įrengėme apšvietimo ir vaizdo stebėjimo sistemas, sutvarkėme kapus, kapavietes, koplyčias, paminklus, takus.