Švietimas sostinėje

Daugiau galimybių tobulėti mokyklose ir už jų ribų vaikams ir pedagogams. Statomos ir planuojamos naujos ugdymo įstaigos. Investuojama į pamokų turinį. Tarptautiniai apdovanojimai – už mūsų švietimo projektus.

VILNIUS TAMPA ATVIRA MOKYKLA

Pandemija paskatino ieškoti būdų, kaip nenuspėjamomis sąlygomis užtikrinti mokymosi procesą ir tuo pačiu padaryti jį įvairiapusiškesnį. Mūsų idėja – integruoto mokymo platforma, galinti padėti švietimo modelį atvesti į XXI a. – nurungė 600 pasaulio miestų ir laimėjo 1 mln. JAV dolerių „Bloomberg Philanthropies“ fondo rengiamame Pasauliniame merų iššūkyje. Miestą paversime atvira mokymosi erdve, kai tradicinės pamokos derinamos su nuotolinėmis, vykstančiomis muziejuose, parkuose, kitose viešosiose erdvėse.

MOKYKLOS PROJEKTUOJAMOS KOKYBIŠKIAU IR STATOMOS GREIČIAU

Augant moksleivių skaičiui, rūpinamės šiuolaikinius ugdymo poreikius atitinkančių mokyklų statyba. Būtent ugdymo įstaigų projektavimui mūsų paruoštos architektūros taisyklės padeda užtikrinti, kad naujai statomi pastatai būtų kokybiški, saugūs ir patogūs. Laikas spaudžia – Pilaitės gimnaziją pastatysime per 15 mėnesių.

Daugiau skaitykite čia

Moksleiviams suteikiame galimybę mokytis 6 kalbomis – lietuvių, rusų, lenkų, baltarusių, anglų, prancūzų.

DAR LENGVESNIS PATEKIMAS Į DARŽELIUS

Šiandien į vaikų darželius patenka visi užsirašiusieji, o 63 proc. patenka į tuos, kuriuos nurodė pirmuoju pasirinkimu. Prieš šešerius metus 2 tūkst. vaikų nepateko į jokį darželį.

PROJEKTUOJAME IR STATOME NAUJAS UGDYMO ĮSTAIGAS:

ATNAUJINAME IR MODERNIZUOJAME JAU ESAMAS UGDYMO ĮSTAIGAS:

1. Atnaujinome Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos patalpas
2. Atnaujinome Antakalnio pradinės mokyklos patalpas
3. Modernizavome Naujosios Vilnios muzikos mokyklos išorę
4. Modernizuojame Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos pastatą
5. Rengiame mokyklos-darželio „Vilija“ rekonstrukcijos projektą

COVID IR MOKYMASIS: PIRMIEJI GRĮŽOME Į KONTAKTINĮ MOKYMĄSI

Pirmieji Lietuvoje per koronaviruso pandemiją sugrąžinome vaikus į kontaktinį mokymąsi. Dėkojame pilotine mokykla karantino metu tapusiai Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijai, jos vadovams, mokiniams bei jų tėvams, kurie bendradarbiaudami užtikrino saugų vaikų grįžimą į mokyklą ir tapo pavyzdžiu kitoms sostinės ir šalies mokykloms.

Testavome daugiausiai moksleivių Lietuvoje, 2021 m. atlikome daugiau nei 78 tūkst. tyrimų kaupinių metodu.

ATNAUJINOME MOKYKLŲ AIKŠTYNUS

Baigėme Žemynos progimnazijos sporto salę.

Renovavome ir sutvarkėme 10 ugdymo įstaigų aikštynų, šiemet planuojame atnaujinti dar 13. Per trejus metus Vilniaus ugdymo įstaigų stadionų atnaujinimui skirsime apie 12 mln. eurų.

UŽSIENIEČIŲ VAIKŲ INTEGRACIJA

Padedame užsieniečių vaikams integruotis ir suteikiame jiems kokybišką ugdymą. 2021–2022 metais Vilniaus mokyklose mokėsi 1159 užsieniečių vaikai.

„FABLAB“ DIRBTUVĖS

Mokyklose įsteigėme jau 35 „FabLab“ dirbtuves. Rengiame reguliarius praktinius seminarus mokytojams, 4 mokyklos dalyvauja pilotiniame projekte – jo metu rengiamos gerosios praktikos ugdymo įstaigų darbuotojams. 7 10 mokytojų sako, kad dirbtuvės kelia mokinių savivertę ir pasitikėjimą.

KŪRYBIŠKUMAS IR VERSLUMAS

Norime, kad mūsų vaikai augtų laisvos, kūrybingos ir savarankiškos asmenybės, bet kūrybiškumas neatsiranda savaime ar biurokratiškai įpareigojus. Todėl pirmieji Lietuvoje diegiame inovatyvų kūrybiškumo projektą „Kūrybiškumo, inovacijų ir verslumo ugdymas mokyklose“, kuriame didžiausią dėmesį skiriame kūrybingumo ugdymui, kūrybinių technologijų panaudojimui bei mokymuisi tyrinėjant. Siūlome prisijungti prie kūrybinių dirbtuvių, kuriose savo žiniomis dalijasi įvairių mokslo, meno, verslo ir kitų sričių profesionalai.

DĖMESYS MOKYTOJAMS: NEMOKAMAS VIEŠASIS TRANSPORTAS IR MOBILIOJI PROGRAMĖLĖ

Švietimo sektoriaus darbuotojams padovanojome daugiau nei 22 tūkst. metinių bilietų kelionėms vis labiau atsinaujinančiu miesto viešuoju transportu.

Sostinės pedagogai gali stiprinti emocinę sveikatą naudodamiesi nemokama anonimiška mobiliąja programėle, kurioje gali gauti ir profesionalią specialistų pagalbą, ir bendrauti su kolegomis, ir rasti edukacinio turinio.

PADEDAME ŠVIETIMO LYDERIAMS

2021 m. 40 esamų ir būsimų švietimo ugdymo įstaigų vadovų baigė „Švietimo lyderystės“ magistro studijas ISM universitete. Studijos skirtos suteikti švietimo atstovams geresnes vadybos ir lyderystės kompetencijas. Šiuo metu finansuojame šias studijas dar 23 asmenims.