Augantis atviras Vilnius

Nors kartais atrodo, kad sostinėje viskas vyksta savaime – čia susitelkus talentingiems žmonėms, išties tam reikia daug pastangų. Su kitais didmiesčiais pasistumdyti alkūnėmis tenka ir tarptautinėje arenoje. 2021 m. Vilniui tai sekėsi – sulaukėme ir apdovanojimų.

VILNIUS – ANTRAS ATEITIES MIESTŲ REITINGE

Pakilome reitinge tarp finansiškai ir ekonomiškai pažangiausių bei versliausių Europos miestų. „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ sudaryto reitingo ,,European Cities and Regions of the Future 2022/2023“ bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje pelnėme antrąją vietą. 2020 m. šiame reitinge buvome ketvirti.

VIENAS IŠ TRIJŲ INOVATYVIAUSIŲ EUROPOS MIESTŲ

Kasmetinio prestižinio „European Capital of Innovation“ konkurso finale Vilnius užėmė 3 vietą tarp 38 pretendentų, ne mažiau nei 50 tūkst. gyventojų turinčių Europos miestų. Vilniui atiteko 100 tūkst. eurų prizas.
Komisijai pristatėme 2020 m. vystytus miesto projektus ir Vilniaus miesto skaitmenizacijos politiką, kurioje svarbų vaidmenį užima atviri duomenys (angl. open data).

LYGIOS GALIMYBĖS VISIEMS

Kiekvienas žmogus Vilniuje turi jaustis lygiavertė visuomenės dalis. Dėl to įvairiais būdais siekiame padėti įvairiausioms visuomenės grupėms, užtikrinti jų teises, remti jas.

  • Esame pirmoji šalies savivaldybė, prisijungusi prie Lietuvos Įvairovės chartijos. Užtikriname lygias galimybes darbo vietoje, nepriklausomai nuo asmens amžiaus, lyties, negalios, rasės, etninės kilmės ar tautybės, seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės bei religinių įsitikinimų.
  • Miestą kuriame taip, kad jis būtų patogus judėti visiems: Vilniuje mažėja slenksčių, laiptų ir kitų barjerų, o viešąjį transportą pritaikėme regėjimo negalią turintiems asmenims.
  • Reiškiame pagarbą bei paramą LGBT bendruomenei: kvietėme visus atvykti į šiemet Vilniuje vyksiantį „Baltic Pride“ festivalį, o per Tarptautinę kovos su homofobija dieną nušvietėme Rotušę vaivorykštės spalvomis.
  • Tapome projekto „Lygių galimybių įtvirtinimas miestuose partneriuose (Vilnius–Oslas)“ partneriai.

DRAUGIŠKIAUSIA VERSLUI IR DARNIAUSIA SAVIVALDYBĖ

Kasmetiniuose šalies savivaldos apdovanojimuose Vilnius iš 16 nominacijų „Auksinės krivūlėms“ pelnė dvi – „Darniausios savivaldybės“ ir „Draugiškiausios verslui aplinkos“.

„Darniausios savivaldybės“ apdovanojimą gavome už drąsias darnaus judumo idėjas.

„Draugiškiausios verslui aplinkos“ titulas įteiktas už tai, kad esame savivaldybė, kuri, sudarydama verslui patrauklias sąlygas, priverčia pasitempti, vystytis ir vytis ją kitas savivaldybes.

PLAČIAI ATVERTOS DURYS

Į Vilnių atvykstantys užsienio talentai – svarbi miesto augimo dalis. Jie turi jaustis laukiami nuo pirmo žingsnio. Kad taip ir būtų, nuo šiol rūpinasi Vilniaus savivaldybėje atidarytas paslaugų centras „International House Vilnius“. Čia teikiamos svarbiausios paslaugos, susijusios su darbo paieška, relokacija ir integracija Lietuvoje dirbantiems bei čia atvykstantiems aukštos kvalifikacijos užsieniečiams ir jų šeimos nariams. Vieno langelio principu veikiantis biuras vienija dešimt šalies institucijų.

PAGALBA ATVYKSTANTIEMS IŠ BALTARUSIJOS

Kartu su visa Lietuva ir tarptautine bendruomene palaikome pilietinį Baltarusijos judėjimą. Savivaldybės pastate neatlygintinai suteikėme laikinas patalpas, iš viso 20 darbo vietų, startuoliams, verslams, žiniasklaidos ar nevyriausybinių organizacijų atstovams iš Baltarusijos.

RŪPESTIS MIGRANTAIS

Naujininkų mikrorajone apgyvendinome apie 200 asmenų, neteisėtai kirtusių Lietuvos sieną. Šiems socialiai pažeidžiamoms grupėms priklausantiems žmonėms – šeimoms su mažais vaikais, besilaukiančioms moterims – užtikriname asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą.

„VAIKŲ LINIJAI“ SUTEIKTI NAMAI

VšĮ „Vaikų linijai“ 10-čiai metų išnuomojome Algirdo g. 31 esančias patalpas. Čia savanoriai telefonu ir internetu teiks nemokamą, anoniminę emocinę paramą, psichologinę ir socialinę pagalbą, vykdys savižudybių prevencijos veiklas bei dar daugiau.