Tvaresnė kasdienybė

Šiuolaikiškas, tvarkingas ir patogus miestas – praėjusiais metais tokią sostinę padėjo kurti maži ir dideli pokyčiai. Stengėmės, kad vilniečių vanduo būtų skaidresnis, apšvietimas – ryškesnis, o visa sostinė – švaresnė ir jaukesnė.

ŠVIESESNIS VILNIUS

Užbaigėme apie 75 proc. sostinės apšvietimo modernizavimo darbų, užtikrinančių ekonomišką ir kokybišką apšvietimą, bei suteikiančių galimybę stebėti ir valdyti šviestuvus nuotoliniu būdu.

Siekdami centralizuoti ir suvienodinti Vilniaus apšvietimo įsijungimą bei suteikti jam jaukumo, panaikinome „šachmatų“ režimą – nuo šiol gatvės nušvinta anksčiau.

Be to, dabar gyventojai gali pranešti apie apšvietimo gedimą bendruoju avarinių tarnybų telefono numeriu 1355 arba užpildę specialią formą.

Pranešti apie gedimą galite čia

MODERNUS VANDENTIEKIS

Skaitmenizavome sostinės vandentiekio tinklus – įdiegėme turto valdymo sistemą, pasistūmėjome su ambicingu išmaniojo vandentiekio projektu. Taip pat naudojame skaitmeninį „dvynį“, kurio veikimas paremtas keliais šimtais vamzdyne įrengtų jutiklių, leidžiančių į virtualią erdvę perkelti visą sostinės vandentiekį, realiuoju laiku vertinti vandens tiekimo situaciją, spręsti problemas.

EFEKTYVESNIS NUOTEKŲ VALYMAS

Skyrėme beveik 5,5 mln. eurų dviejų iš šešių Vilniaus miesto nuotekų valykloje esančių bioreaktorių atnaujinimui.

VILNIUS DRAUS KŪRENTI AKMENS ANGLIMIS IR DURPĖMIS

Vilniečiai nebeturės kentėti smogo, kurį metai iš metų sukeldavo taršus kuras, naudojamas šildymui. Nuo 2023 m. birželio kurenti akmens anglis ar durpių briketus Vilniaus mieste bus draudžiama.

MAŽIAU ŠIUKŠLIŲ

Naikinome savavališkus sąvartynus – sutvarkėme 2947,85 kub. m nelegalių šiukšlių.

Sutvarkėme 262,84 t bešeimininkių padangų.

Įrengėme 415 vnt. naujų šiukšliadėžių.

 

ATNAUJINAME KAIMYNIJAS

Jau dvejus metus tvarkome kvartalus, kuriuose modernizuota daugiau nei 50 proc. namų – atnaujiname kietąsias dangas, žaliąją zoną, įrengiame suoliukus ir kitą infrastruktūrą, todėl vilniečiai noriau ryžtasi būsto atnaujinimui. Pernai Vilniuje sutvarkyta 13 tokių kaimynijų, kuriose įsikūrę 53 daugiabučiai namai ir maždaug 7500 vilniečių. Dar 5 kaimynijų tvarkymas perkeltas į šiuos metus.

Vilniaus atliekų sistemos administratorius sukūrė atliekų tvarkymo gidą, kuris padeda sužinoti, kur kokias atliekas reikėtų mesti. Atliekų gidą rasite čia

 

Atliekų gidas: https://atliekugidas.lt

NEEKSPLOATUOJAMŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ IŠVEŽIMAS

Pernai atlikome administracinių nusižengimų teisenos procedūras dėl 2089 transporto priemonių laikymo daugiabučių kiemuose ir kitose bendrojo naudojimo vietose. Iš kiemų ir kitų bendrojo naudojimo vietų išvežtos 96 transporto priemonės, dėl kurių vykdomos pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūros. 97 anksčiau išvežtos transporto priemonės, kurios teismo sprendimu buvo pripažintos bešeimininkėmis – utilizuotos.

PROVERŽIS RENOVACIJOJE

2021 m. beveik keturis kartus, palyginti su 2020 m., išaugo renovacijos paraiškų skaičius, jas pateikė 139 daugiabučiai. 104 paraiškas iš jų parengė savivaldybės įmonė „Atnaujinkime miestą“. Taip pat pradėta įspūdinga Konstitucijos pr. 13 daugiabučio modernizacija, po kurios pastatas darniai įsilies į šalia esančių šiuolaikinių dangoraižių gretas bei turės integruotas atsinaujinančios energijos sistemas.

ELEKTROMOBILIŲ STOTELIŲ PLĖTRA

Parengėme elektromobilių lėto įkrovimo stotelių projektą. Jas montuosime prie gatvių apšvietimo stulpų, ateityje planuojama stoteles integruoti stulpų viduje.

SAUGŪS MIESTE

Įrengėme 40 naujų vaizdo stebėjimo kamerų už daugiau nei 300 tūkst. eurų, o 2022 m. mieste atsiras dar 51 sostinės gyventojų saugumą užtikrinanti kamera.

TAUSOJANČIOS ŠVENTĖS

Vilniaus laukia daugiau įspūdingų lazerių ir šviesų pasirodymų. Priėmėme rezoliuciją, kuria įsipareigojome miesto šventėms bei svarbioms progoms, o ypač Naujiesiems metams, kurti alternatyvą fejerverkams. Taip siekiame mažinti ir fejerverkų sukeliamą oro taršą, ir gyventojams, paukščiams, naminiams gyvūnams jų garso keliamą stresą.