Žaliosios erdvės, sporto infrastruktūra, viešosios ir komercinės paslaugos, darnaus susisiekimo infrastruktūra – arčiau kiekvieno gyventojo. Ir fiziškai, ir emociškai.
Miesto erdvės – arčiau žmogaus

AR MATAI, KAIP KEIČIASI… PAUPYS?
Pirma tokio masto pramoninės teritorijos – Paupio – konversija vis dar tęsiasi ir jau sulaukia tarptautinio pripažinimo.
Prie rekonstruojamų Aukštaičių ir Paupio gatvių sutvarkėme viešąsias erdves.
Pokyčiai pasiekė ir gretimus Markučius. Paplaujos bulvare nutiesėme pėsčiųjų ir dviračių
takus, įrengėme daugiau rekreacinės įrangos, pasodinome virš 100 medžių. Šalia Vilnelės įrengėme Kaukysos sporto aikštyną.
Patobulintą Paupio konversijos modelį – išsaugant daugiau senųjų statinių – jau planuojame pritaikyti pertvarkydami ir 10 ha ploto Vilkpėdės pramoninę teritoriją



AR MATAI, KAIP KEIČIASI… ŠNIPIŠKĖS?
Aktyvi Šnipiškių transformacija vyksta jau dešimt metų. Pernai įvertinome atskirų Šnipiškių dalių jungčių kokybę, viešojo transporto pasiekiamumą ir kitus iššūkius. Rengiant tolesnę pokyčių strategiją vyksta ir anksčiau suplanuoti darbai. Pabaigėme Kernavės ir S. Fino g. rekonstrukciją.


Jau šį pavasarį gyventojai galės laisvalaikį leisti Drakonų pievoje – skvere tarp Giedraičių ir Krokuvos g. įrengėme viešąją erdvę su takais pėstiesiems, vaikų žaidimo ir sporto aikštelėmis, apšvietimu ir kt.
Kuriame Japonišką sodą, kurį gyventojams atversime iki 2023 m. pavasario.
Pradėjome Kintų skvero įrengimo darbus. Gyventojams jį atverti planuojame dar šiemet.
AR MATAI, KAIP KEIČIASI... STOTIES RAJONAS?
Projektavimo darbus jau visai netrukus pradės Stoties rajono atnaujinimo architektūrinės idėjos konkurso nugalėtojai – pasaulinė kompanija „Zaha Hadid Architects“. Tuo pat metu investuodami būsimus pokyčius pasitinka ir verslai.

Pernai Naujininkuose esantį taksi parko serpantiną pasiūlėme panaudoti didžiulio pasisekimo sulaukusio performanso „Saulė ir jūra“ pristatymui. Šis atvejis atskleidė ne tik šio, bet ir kitų pramonės pastatų pritaikomumą naujoms funkcijoms, pavyzdžiui, ateities renginiams.
Svarstome ir daugiau plėtros planų į pietinę miesto pusę, vienas jų – kaip tik čia, „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje, prie nebenaudojamo grįžračio, rasti naują vietą Kongresų centrui.
AR MATAI, KAIP KEIČIASI… NAUJAMIESTIS?
Naugarduko g. keičiasi iš esmės. Čia pirmiausia pritaikėme gatvių standarto principus ir suteikėme jai gyvybės.
Buvusias pramonines teritorijas verčiame gyvenamosiomis ir verslo erdvėmis – čia įsikūrė vienaragis „Vinted“, o buvusioje „Spartos“ gamyklos teritorijoje kylančiame technologijų miestelyje įsikurs kibernetinio saugumo sprendimus kurianti įmonė „Tesonet“.

Išgryninome ir visuomenei pristatėme Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ projektą. Sostinės širdyje, ant Tauro kalno, duris atvers moderni kultūros erdvė.
Daugiau skaitykite čia
Baigiame rengti ne tik Šv. Stepono gatvės, bet ir bažnyčios skvero rekonstrukcijos techninius projektus.

Baigiame rengti ne tik Šv. Stepono gatvės, bet ir bažnyčios skvero rekonstrukcijos techninius projektus.
AR MATAI, KAIP KEIČIASI… ŽIRMŪNAI?
Minties, Tuskulėnų ir Žirmūnų gatvėse įrengėme, apšvietėme ir apželdinome daugiau nei kilometrą pėsčiųjų ir dviračių takų, o šalia gatvių – apie 2 kilometrų ilgio pėsčiųjų taką. Čia pastatėme tris sporto ir aktyvaus poilsio aikšteles, atnaujinome pagrindinį skverą.


Ruošdamiesi Verkių autobusų parko konversijai atlikome preliminarią teritorijos
urbanistinę analizę, tariamės su greta statančiais NT plėtotojais, planuojame urbanistines dirbtuves ir teritorijos detaliojo plano keitimą.
AR MATAI, KAIP KEIČIASI… PRIEMIESČIAI?
Baigėme svarbiausią Trakų Vokės dvaro rūmų tvarkymo etapą, atveriantį rūmus lankytojams ir leidžiantį organizuoti kultūrines veiklas. Atliktų darbų vertė – apie 1 mln. eurų.
Daugėja patogių jungčių pėstiesiems ir dviratininkams su toliau nuo miesto centro esančiais rajonais. Pernai įrengėme pėstiesiems ir dviratininkams patogų taką, vedantį iki Naujosios Vilnios, taip pat atnaujintu dviračių taku galės naudotis keliaujantieji nuo Antakalnio į Nemenčinės pusę (5,6 km ilgio atkarpa).


Esame parengę Grigiškių bažnyčios skvero atnaujinimo projektą, pagal kurį įkursime skverą su laisvalaikio zonomis, pasivaikščiojimo takais, želdynais, apšvietimu. Įrengimo darbus pradėsime artimiausiu metu.
POKYČIAI JAU SUPLANUOTI... PERKŪNKIEMYJE IR ŠIAURINĖJE MIESTO DALYJE
Parengėme skvero tarp Perkūnkiemio ir Pavilnionių g. techninį projektą. Prie šio skvero projekto vystymo prisideda ir verslai. Bieliūnų g. statysime vaikų darželį. Projektui parengti jau paskelbėme architektūrinį konkursą. Vykdome derybas dėl Pavilnionių g. esančio sklypo įsigijimo – planuojame statyti progimnaziją.


Šiaurinė gatvė išlaisvins kitas miesto gatves nuo intensyvaus eismo. Ji padės Šnipiškių, Viršuliškių, Pašilaičių, Fabijoniškių, Justiniškių ir kitų rajonų gyventojams greitai pasiekti aplinkkelį. Rengdami gatvės projektą saugome žaliąsias erdves, neliečiame Ozo parko.
Šiuo metu projektą tobuliname pagal Vilniaus gatvės standartą – norime, kad Šiaurinė gatvė būtų gyva ir pritaikyta visiems miesto gyventojams – su pėsčiųjų ir dviračių takais,
želdynais ir verslui tinkamais pirmais pastatų aukštais.
Planuojame projektą pristatyti visuomenei šiemet.
PATVIRTINTAS VILNIAUS MIESTO BENDRASIS PLANAS
Birželį patvirtinome Vilniaus miesto bendrąjį planą. Jis ne tik įtvirtina miesto plėtros principus ir prioritetus, bet ir padeda išvengti ginčų bei suteikia daugiau aiškumo NT plėtotojams.
TAIKOME 10 ARCHITEKTŪROS KOKYBĖS TAISYKLIŲ
Vieną iš taisyklių – pirmųjų pastatų aukštų įveiklinimą įvairiems interesams – jau išbandėme ir Savivaldybės pastate, kur miestiečių akims atvėrėme pirmąjį aukštą.
Daugiau skaitykite čia

DAUGIAU ARCHITEKTŪRINIŲ KONKURSŲ
Kuriame sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus. Tokiu būdu užtikriname, kad naujiems objektams mieste bus parinktas tinkamiausias architektūrinis sprendimas ir vieta.
ĮVEDĖME INFRASTRUKTŪROS MOKESTĮ
Pernai parengėme aiškesnę ir paprastesnę infrastruktūros mokesčių administravimo tvarką. Statytojai susimoka infrastruktūros plėtros įmoką, o mes pasirūpiname poreikio išpildymo galimybėmis ir įrengimu. Skirtingi įmokų tarifai skirtingose teritorijose padeda reguliuoti miesto plėtrą.
„DALYVAUK“
Justiniškių, Rasų ir Verkių seniūnijose vykdėme pilotinį projektą padėsiantį vilniečiams įsitraukti į sostinės kūrimą. Specialioje platformoje gyventojai registravo savo idėjas, kaip gerinti bendruomenės gyvenamąją aplinką, spręsti aktualias problemas. Tarp jau patvirtintų projektų – paplūdimio prie Vilnios įrengimas, pasivaikščiojimo takas Justiniškėse bei treniruoklių ir futbolo aikštelės Balsiuose.


Diskusijos pagaliau baigtos – rudenį nukėlėme P. Cvirkos paminklą. Jau planuojame skvero erdvės tvarkymą, apželdinimą ir pritaikymą miestiečių rekreacinėms reikmėms – jis turi būti patogus bet kokių fizinių galimybių žmogui.
Architektūros idėjos konkursą laimėjusi studija „IMM architektai“ parengė Vokiečių g. atnaujinimo projektą. Projekte akcentuojami 4 šios zonos prioritetai: kokybiški želdiniai, daugiau vietos veikloms, istorinio užstatymo įamžinimas ir patogumas pėstiesiems.


Pokyčiai laukia ir sovietmečiu statytų Vilniaus rajonų – patvirtinome gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Programos tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatves ir iš naujo atrasti jų identitetą.












